Irak Türkmenleri Kastamonu’da düzenlenen 5. Türk Dünyası Günlerine Katıldı

23-25 Ağustos 2001 tarihinde Türkiye’de Kastamonu Belediyesi tarafından 5’incisi düzenlenen Türk Dünyası Günlerine Irak Türklerinin resmi temsilcisi olan Irak Türkmen Cephesi katıldı. Ulu önder Atatürk’ün Kastamonu’ya gelişinin 76.yıldönümü münasebetiyle düzenlenen yürüyüşte Milletvekilleri, Kastamonu Valisi, Belediye Başkanı ve çok sayıda Kastamonu halkı ve Türk Dünyası Günlerine katılan misafirler katıldılar. Dünyada nüfusu 250–300 Milyon civarında olan Türkler Kastamonu’da bir kez daha buluştular. Türkiye’nin Muhtelif yerlerinden Kastamonu’ya akın eden Türk milliyetçileri Kastamonu’da çok güzel anlar geçirdiler.

Irak Türkmen Cephesi’ni temsilen Şemsettin Küzeci’nin başkanlığında bir heyet etkinliklerde çok olumlu faaliyetlerde bulundular. Irak Türklerinin varlığını yansıtan bir resim sergisi ve Kerküklü bir ressamın güzelim tabloları sergilendi. Etkinlikte tanıtım amaçlı çok sayıda Türkmen Cephesi yayınları Kastamonu ve değerli katılımcı ve ziyaretçilere dağıtıldı.

Türkmenlerin Milli Sanatçısı Ömer Türkmenoğlu ise, muhteşem sesiyle güzelim Türkmen şarkılarıyla bir konser vererek gönülleri fethetti.

Etkinliklerin sonunda Şemsettin Küzeci tarafında Kastamonu Belediye Başkanı Turhan Topçuoğlu’na Türkmen Cephesi’nin Bayrağını takdim etti.