Öğretmenliği

Öğretmenliği

Askerliğini 15 Aralık 1991 tarihinde tamamlayan Küzeci iş ve meslek hayatın ilk adımlarını atma üzere önce 3 Şubat 1992 tarihinde Kerkük TV’de Gençlik ve Spor programını hazırlayıp sunmaya başladı. Mayıs 1992 tarihinde Bağdat’tan Irak Eğitim Bakanlığında a ataması geldi.

Beden Eğitim Branşı Lise Öğretmeni olarak Kerkük İl Eğitim Genel Müdürlüğünden ataması yapıldı. Tayin kurallarına göre her öğretmen ilk tayininde 3 yıl taşra görevi yapılması zorunludur. Dolayısıyla Küzeci Kerkük TV’de program yaptığı öğretmenlik görevini reddetmiştir. Ancak dönemin Kerkük İl Eğitim Genel Müdürlüğü Spor Aktiviteler Müdürü Enver Hürmüzlü Küzeci’yi odasına çağırır. Ona nasihatlerde bulunur. Onu öğretmenlik yapmaya ikna eder. Ve Taşra görevini de çözer. Kadrosunu Havazın köyüne çıkarır. Kerkük Merkezde de Küzeci’yi Şehit Adnan Hayrullah Ortaokuluna görevlendirir. 3 yıl bu şekilde öğretmenlik yapan Küzeci taşra görevi dolduktan sonra kadrosunu temelli olarak görev yaptığı okula getirir. 1996 yılına kadar bu okulda görev yaptı.

2009 yılında siyasi konumu nedeniyle tekrar Kerkük’e göreve dönen Küzeci, 2015 yılında 17 Yıl hizmetle kendi isteği üzerinde Kerkük Musalla Lisesinden emekliye ayrıldı…