Şemsettin Küzeci, YAFEM 16. Türk Dünyası Medya Mensupları Buluşmasına katıldı

Kısa adı YAFEM olan Yalova Folklor Eğitim Merkezi ve Gençlik Spor Kulübü Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen 25. Türk Boyları Kültür Şöleni kapsamında yapılan 16. Türk Dünyası Medya Mensupları Buluşmasına Dünya İletişimciler Derneği Başkanı Kerküklü gazeteci yazar Dr. Şemsettin Küzeci katıldı. Açılı konuşmasından sonra “Türk Devletleri Teşkilatları” başlıklı oturuma başkanlık yaparak, Dr. Servet Avşar ve Serdar Bozdoğan ile konuşmacı olarak bu oturumu yönetti.

Yine etkinlik kapsamında Küzeci, “Balkanlar’da İletişim Gelişmeleri” konulu Oturuma Azerbaycan’dan gazeteci Sevinç Xan Qızı Süleyman ve Afganistan’dan gazeteci Settar Refat Yavuz ile başkanlık yaptı.

Etkinlik sırasında Küzeci ve Türk dünyası gazetecileri ile biz dizi ziyaretler görüşmelerde bulundu.

Yalova Valisi Muammer Erol ile Köşk Restoranda akşam yemeğinde Heyetlerle Vali’nin davetlisi olarak bir araya geldi. Yalova valisine son çıkan Kitabı “Türkmen Milli Takımı” ile Atkı takdim etti. Hatıra fotoğraf çektirerek görüşme son buldu.

Küzeci ayrıca, Yalova İl Meclis Başkanı Hasan Soyugüzel’i makamında ziyaret ederek, kendisine yeni çıkan kitaplarını ev Türkmen tarihçi Necat Kevser’in Yabancı Seyyahların Kaleminde Kerkük kitabını takdim etti.

Yine etkinlik kapsamında Küzeci ve Türk dünyası Gazeteciler Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ile bir araya geldi. Görüşmede Belediye Başkanının “Ortadoğu’da Türk Katliamları kitabını takdim ederek Türk dünyası Gazetecileri ile toplu fotoğraf ile görüşme son buldu.

Küzeci, ayrıca Türk Dünyası Siyasetçiler Buluşmasına katıldı. Ardından da aynı etkinlik kapsamında düzenlenen Türk dünyası Sivil Toplum Kuruluşlar Buluşmasına katıldı. İlk Oturumda Prof. Dr. Abdülhamit Avşar ve Metin Öztürk ile Divan Heyeti olarak “Türk dünyasında Eğitim, Medya ve İletişim oturumlarını yürüttüler.